Minimalizacja uszkodzeń
bariery skórnej i regeneracja
płaszcza lipidowego

Zdrowa bariera lipidowa ma kluczowe znaczenie dla zdrowej warstwy rogowej i całego naskórka. Kiedy bariera została poważnie naruszona, w odpowiedzi aktywowane są naturalne procesy biologiczne skóry. Ciągłe uszkodzenie warstwy rogowej wywołane przez środek powierzchniowo czynny z nadmierną ekstrakcją kwasów tłuszczowych może ostatecznie spowodować uszkodzenie bariery, suchość i podrażnienie.
Integralność strukturalna warstwy rogowej jest zapewniana przez cegły korneocytów, natomiast inne właściwości takie jak transport wody, właściwości barierowe oraz zdolność do przyjmowania i relaksowania stresu są regulowane przez lipidy międzykomórkowe.

Ponieważ utrzymanie struktury warstwy rogowej wymaga określonych proporcji ceramidów,  kwasów tłuszczowych i cholesterolu, usunięcie jednego ze składników może prowadzić do wad w dwuwarstwie lipidowej i jej późniejszej destabilizacji.
proXN - Ksantohumol to prawdziwy game changer
proXN - sun barrier
Najnowsze badania potwierdzają, że najbardziej podatne na usuwanie przez środki powierzchniowo czynne są kwasy tłuszczowe co sugeruje, że kluczowym zadaniem środków czyszczących powinno być uzupełnianie utraconych lipidów w tym kwasu stearynowego w celu zachowania zdrowej bariery skórnej.
Recovery Cleansing Oil

Minimalizacja uszkodzenia lipidów i uzupełnienie kwasów tłuszczowych w warstwie rogowej skóry

RECOVERY CLEANSING OIL ma za zadanie minimalizować uszkodzenia lipidów podczas oczyszczania oraz wspomagać procesy regeneracyjne i ochronne.
Dowiedz się więcej
Prime Mist

Mocniejsza bariera naskórkowa i wsparcie procesu odnowy
komórkowej

PRIME MIST stanowi drugi, nieodzowny element oczyszczania skóry regulujący funkcjonowanie bariery skórnej.
Dowiedz się więcej
Balancing Cleansing Gel

Lepsza synteza lipidów
i utrzymanie integralności
bariery naskórka

Delikatny żel myjący oparty o kwas azelainowy, kwas laktobionowy oraz Relipidium™. Formuła usuwa zanieczyszczenia, nadmiar sebum i makijaż.
Dowiedz się więcej

Dołącz do
kosmetologicznej
rewolucji!

Headquarters:
proXN Sp. z o.o.
Gałczyńskiego 62/1
10-089 Olsztyn

Warsaw office:
Ul. Wspólna 70
00-687 Warszawa

Adres e-mail:
biuro@proxn.eu
Zaoferuj swoim klientom przełomowe terapie na bazie Ksantohumolu.

Rozwijamy dynamicznie sieć współpracujących placówek w Europie i na świecie. Naszych produktów używają profesjonaliści z branży medycyny estetycznej i kosmetologii.
Headquarters:
DermoTech Beauty Sp. z o.o.
Gałczyńskiego 62/1
10-089 Olsztyn

Warsaw office:
Ul. Wspólna 70
00-687 Warszawa

Adres e-mail:
biuro@proxn.eu