Dwutygodniowa intensywna terapia domowa teraz dostępna ONLINE!

Gdzie amerykańscy naukowcy nie mogą, tam rozwiązanie znajdą polscy

Ksantohumol od lat wzbudzał zainteresowanie i emocje. Zainteresowanie – ze względu na swoje właściwości, które udało się udowodnić: naturalny, silny antyoksydant, który nie tylko może ekstremalnie spowalniać procesy starzenia, ale i zapobiegać chorobie niedokrwiennej, działać przeciwgrzybicznie, przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo.

Emocje – ponieważ pomimo prób dokonywanych przez naukowców z całego świata, stosowane sposoby syntezy nie przynosiły efektów, pozwalających na wykorzystanie właściwości związku np. w preparatach kosmetycznych. Wymagały użycia MOMCI, czyli toksycznego odczynnika, co je dyskwalifikowało.

Przełom nastąpił w Polsce

Nasze wytrwałe prace nad nową, bezpieczną ścieżką syntezy i stabilizacją Ksantohumolu doprowadziły do powstania kompleksu, 
który rozwiązał dotychczasowe problemy.
Flawonoid „włożyliśmy” do cyklodekstryny, która stała się rodzajem nośnika, czyniąc go zarazem bardziej biodostępnym 
i sprawiliśmy, by uwalniał się dopiero w komórkach skóry, gdzie chcemy, by działał.

Za tym osiągnięciem stoi nasz
naukowo-biznesowy kwartet:

Aneta Czaplicka i Paulina Stopczyk, założycielki DermoTech Beauty, które – mając background farmaceutyczny i kosmetologiczny – dostrzegły w cząsteczce Ksantohumolu potencjał do wykorzystania w profesjonalnej pielęgnacji skóry i ukształtowały z kompleksu kosmetyk pod marką PRO XN.

dr Mariusz Bosiak i dr Andrzej Wolan – eksperci z zakresu chemii, którzy specjalizują się w izolowaniu i syntezie związków naturalnych występujących w świecie roślinnym.

Zależało nam, by to polskie gabinety kosmetyczne i salony urody jako pierwsze skorzystały z naszego opatentowanego odkrycia, ponieważ razem tworzymy tę branżę i możemy wspólnie podnieść pozycję polskiej kosmetologii na świecie.
 
Wasze codzienne sukcesy przy wykorzystaniu kosmetyków PRO XN potwierdzają sens prac i badań, które prowadzimy.